Veszprémi kirándulás

A pannonhalmi kulturális terület (könyvtár, levéltár, múzeum, kulturális iroda) munkatársai június 7-én Veszprémbe kirándultak, ahol megtekintették a felújítás alatt álló várnegyedet. A székesegyházban Dankos Attila orgonaművész bemutatta a templom orgonáját, majd Nagy Veronika, a Boldog Gizella Főegyházmegyei Gyűjtemény igazgatója a megújult székesegyházat. Veronika vezetésével megtekintettük a felújítás alatt álló épületeket: a Gizella-kápolnát, az érseki palotát, a ferences templomot, illetve a Szentháromság szoborcsoport itt kiállított eredeti szobrait, a Körmendy Házban és a Bíró-Giczey Házban lévő kiállítást (Work in Progress 2023), ezáltal bepillanthattunk a folyamatban lévő munkálatokba.