Történelmi vetélkedő résztvevői levéltárunkban

A 22. Cultura Nostra Kárpát-medencei Történelmi Verseny döntőjét április 4-én rendezték a Főapátságban. A vetélkedő első két, online fordulóján több mint 150 csapat vett részt. Közülük a legjobb tíz csapat jutott a döntőbe. A háromórás megmérettetés után alakult ki a végső sorrend. A nap végén a diákok és felkészítő tanáraik megtekintették az ezeréves monostor templomát, kerengőjét, könyvtárát és refektóriumát, majd levéltárunkban középkori oklevelek és kódexek mellett – a verseny témájához kapcsolódóan – 18. századi forrásokkal is találkozhattak. A versenyről készített beszámolók megtekinthetők a Főapátság honlapján, a Rákóczi Szövetség honlapján és YouTube csatornáján, valamint a köztévé vallási műsorában (10:50-től).