A Görögkatolikus Múzeumban jártunk

Az Egyházi Muzeológusok Egyesülete, az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ és az Országos Egyházművészeti és Műemléki Tanács november 16-án Nyíregyházán, a Görögkatolikus Múzeumban tartotta szakmai napját. Az ország különböző pontjairól érkező szakemberek Szabó Irén igazgató vezetésével megtekintették a múzeum kiállításait és kötetlen eszmecsere során ismerhették meg a múzeum létrejöttét, gyűjteményeit, terveit. Terdik Szilveszter a Papnevelő Intézet kápolnájában, majd az újonnan kifestett Belvárosi Görögkatolikus Székesegyházban kalauzolta a kollégákat. Délután a Véghseő Tamás professzor által vezetett Lendület Kutatócsoport eredményeinek ismertetésére került sor. Ezt követően a vendégek Puskás Bernadett Puskás László életművéről szóló előadását hallgatták meg. Végül Terdik Szilveszter az elmúlt években megjelent három művészeti albumát mutatta be. A rendezvényen Tanai Péter múzeum- és Dénesi Tamás levéltár-igazgató képviselte a főapátságot.