Egyháztörténészek találkozója

Június 15-16-án a nyíregyházi Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán rendezték meg az Egyháztörténészek IX. Országos Találkozóját. A panelbeszélgetések középpontjában a „bemutatható egyháztörténet”, vagyis az emlékhelyek, múzeumok és gyűjtemények szerepe, múzeumpedagógiai jelentősége állt. A beszélgetéseket a résztvevők prezentáció előzték meg. A szerzetesi gyűjteményeket bemutató panel keretében Dénesi Tamás a Pannonhalmi Főapátság Gyűjteményeiről beszélt, illetve az elmúlt két évtized egyháztörténeti témájú kiállításait és azok tapasztalatait foglalta össze. A kétnapos rendezvény lehetőséget adott az MTA–SZAGKHF Lendület Görögkatolikus Örökség Kutatócsoport kutatási eredményeinek összefoglalására, a közelmúltban megjelent könyvek bemutatójára és a néhány hete megnyílt Görögkatolikus Múzeum megtekintésére is. A rendezvényről készült bővebb beszámol itt érhető el.

CsatolmányMéret
Image icon ett_1.1.jpg4.69 MB