Egyházi levéltárosok vándorgyűlése Budapesten

A Magyarországi Egyházi Levéltárosok Egyesülete (MELTE) idei vándorgyűlésének június 20. és 22. között a D50 Kulturális Központ és Hotel adott otthont. A hétfői közgyűlésen az egyesület névváltoztatásáról döntöttünk. Szervezetünk neve ezentúl: Magyar Egyházi Levéltárosok Egyesülete. A tisztújító közgyűlésen Dénesi Tamást, a főapátsági levéltár igazgatóját az egyesület intézőbizottságának tagjává választoták. A keddi napot szakmai előadások töltötték meg, hétfőn és szerdán pedig főváros megújult kultúrális intézményeivel ismerkedtünk. Látogatást tettünk az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központban (OMRRK), a Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézetben (KEMKI), a Néprajzi Múzeum új épületében, valamint megtekintettük a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményeit, a Központi Szeminárium Pálos könyvtárát és a Belvárosi Nagyboldogasszony plébániatemplomot. A rendezvényt a Piarista Rend Magyar Tartománya Központi Könyvtára és Levéltárában zártuk. A rendezvény részletes programja itt olvasható.