Várszegi Asztrik legújabb kötetének bemutatója


Június 18-án a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának Konferencia- és kiállítótermében került sor Várszegi Asztrik emeritus pannonhalmi főapát Legányi Norbert főapátról szóló könyvének bemutatójára. „Az én feladatom az, hogy átvezessem a rendet a Vörös-tengeren” – Legányi Norbert pannonhalmi főapát küzdelme a kommunista államhatalommal (1958–1969) című kötetről Zombori István címzetes főiskolai tanár, a Magyar Egyháztörténeti Vázlatok felelős szerkesztője beszélt. Ezt követően a szerzővel Balogh Margit, az ELTE HTK Történettudományi Kutatóintézet főigazgató-helyettese és Vörös Géza, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára Levéltári Főosztályának vezetője beszélgetett.

A nagy érdeklődéssel kísért eseményről részletesen olvashat a Magyar Kurír beszámoljában.